3 najčastejšie dôvody pre fotovoltaiku v rodinnom dome

person Posted By: Ivan list In: Informácie On: comment Comment: 0 favorite Hit: 722

Fotovoltaické panely pre rodinný dom už dávno nie sú high-tech výstrelkom úzkej skupiny ľudí. Dnes si ich môže dovoliť skutočne ktokoľvek. Riešenia fotovoltaiky sú často určené práve na zníženie celkových operatívnych výdavkov na rodinný dom. Najväčším benefitom riešenia fotovoltaiky v rodinnom dome je zníženie nákladov na elektrickú energiu. Po tom ako sa investícia do fotovoltaickej technológie vráti, má jej majiteľ k dispozícii mimoriadne lacnú energiu až do konca jej životnosti. Avšak zníženie nákladov na energie rodinného domu nie sú jediným dôvodom využitia riešenia fotovoltaiky.

Nezávislosť od dodávateľa

V súčasných moderných stavbách rodinných domov sa kladie mimoriadny dôraz na energetiku stavieb. Nové stavby musia spĺňať legislatívne náročne kritériá. Pomerne častým javom sú požiadavky majiteľov na čo najvyššiu nezávislosť od dodávateľov energií - vody, plynu či elektriny. Nezávislosť od elektrickej energie je dnes kľúčová. Najmä keď rodinný dom prakticky prestane plniť bez elektriny svoje základné funkcie. Dnes je už bežné že rodinný dom používa alternatívne technológie ako tepelné čerpadlo na vykurovanie, vlastnú čističku ako i vlastnú hĺbkovú studňu s kvalitnou filtráciou vody. Všetko na elektrinu od jedného vlastníka prenosovej siete. To je 100% závislosť. Fotovoltaická technológia tejto závislosti majiteľa zbaví.

Čistá – ekologická energia

Osud našej krajiny a planéty nie je väčšine ľudí ľahostajný. Nebezpečie jadrovej energie, znečistený vzduch z uhoľných elektrární a čoraz ťažšie dýchateľný vzduch z osobnej a nákladnej dopravy nás nútia zamýšľať sa nad tým, ako budú žiť o desaťročia naše deti. Technológia fotovoltaických panelov prináša čistú – obnoviteľnú energiu a lokálnu sebestačnosť bez zaťažovania životného prostredia.

Rozumná návratnosť a lacná energia

Náklady na fotovoltaické panely nie sú ani dnes zanedbateľné. Rovnako ako nie je zanedbateľná cena nového domu. A napriek tomu sa ekonomicky viac oplatí investovať do vlastného domu a nie desaťročia platiť nájomné za dom. Tu môžeme nájsť analógiu s investíciou do fotovoltaickej technológie pre rodinný dom. Návratnosť je dôležitým faktorom technológie a pri kvalitnom systéme, odbornej montáži a údržbe je pri súčasných technológiách výrazne kratšia ako jej životnosť. Po splatení prvotnej investície je k dispozícii mimoriadne lacná vlastná energia. Táto lacná energia môže mať veľký význam i pri stále väčšej elektrifikácii osobných vozidiel vo forme lacnej elektriny pre rodinný elektroautomobil.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday January February March April May June July August September October November December
  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password