Priamy ohrev vody MPPT-3000 PRO

32 položky
330,00 €
S DPH

MPPT-3000 PRO je menič/striedač určený pre priame použitie fotovoltaických panelov na napájanie vykurovacích zariadení s maximálnym výkonom 3500W. Takýmito zariadeniami sú napríklad ohrievače, špirály v bojleroch, vykurovacie rohože atď. Fotovoltaický ohrev vody predstavuje najjednoduchší a najefektívnejší systém využitia slnečnej energie.

MPPT-3000 PRO je menič/striedač určený pre priame použitie fotovoltaických panelov na napájanie vykurovacích zariadení. Takýmito zariadeniami sú napríklad ohrievače, špirály v bojleroch, vykurovacie rohože atď. otovoltaický ohrev vody predstavuje najjednoduchší a najefektívnejší systém využitia slnečnej energie.

Systém fotovoltaického ohrevu vody vyžaduje len pripojenie príslušného počtu klasických fotovoltaických panelov (rádovo 4-9ks podľa typu a výkonu) s prevádzkovým napätím okolo 35-45V, alebo zodpovedajúci počet iných panelov a spotrebič elektrickej energie napr. bojler. Jednosmerný prúd generovaný panelmi, ktorý nie je možné použiť priamo na napájanie vykurovacích zariadení sa v meniči transformuje na striedavý prúd, ktorým je možné napájať bežné AC spotrebiče.

Maximálny výkon systému je 3500 W. Menič má prioritný výstup "1", ktorý má vždy napätie a sekundárny výstup "2", ktorý sa zapne, pokiaľ na výstupe "1" nie je spotreba energie a vypne sa, keď je na výstupe "1" opäť odber. Táto funkcia umožňuje pripojiť dva vykurovacie zariadenia, napríklad dva bojlery, z ktorých jeden bude vykurovaný prioritne a druhý bojler bude vykurovaný v momente, keď termostat prioritného vypne obvod medzi prioritným bojlerom a meničom. Vďaka implementovanej funkcii MPPT automaticky prispôsobí výkon pre vykurovacie zariadenie a nastaví svoj prevádzkový bod tak, aby bola energia z fotovoltaických panelov maximálna.

O všeobecných výhodách fotovoltaického ohrevu si môžete prečítať v článku: Fotovoltaický ohrev vody: Prínos pre domácnosti a zníženie nákladov na energiu.

Pokiaľ si chcete sami postaviť fotovoltaický ohrev vody, kompletný návod nájdete v nasledovnom článku: Fotovoltaický ohrev vody: Ako navrhnúť fotovoltaický ohrev vody.

32 položky

Tabuľka dát

Menovité DC vstupné napätie (V)
120 do 350 (VDC)
Menovité výstupné napätie (V)
120 do 350 (VAC)

Mohlo by vás zaujať aj

  • Registrácia

Registrácia

Už máte účet?
Prihláste sa namiesto toho Alebo Reset hesla